خانه » مقالات خواندنی » مشکل نسل نو دو چیز است (غفلت ، شهوت)

مشکل نسل نو دو چیز است (غفلت ، شهوت)

مشکل نسل نو دو چیز است :

۱- غفلت ۲-شهوت

 

 

راه تعلیم، راه حکمت، راه تزکیه «یَتْلُوا عَلَیْهِمْ آیاتِکَ»، راهش… آن کسی که ما را ساخته حق دارد به ما بگوید چه کن و چه نکن. چه کن و چه نکن؟

اسلام می‌گوید: ازدواج زود.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی درس هایی از قرآن، حجت الاسلام قرائتی در سخنان پنجشنبه شب خود در تلویزیون به سن ازدواج جوانان اشاره نموده و گفت: حالا جامعه‌شناسان، روان‌شناسان، هرچه می‌خواهند بگویند، بگویند. اینها یک پشه هم خلق نکردند. آن خدایی که ما را خلق کرده گفته سن ازدواج این است. دختر باید زود ازدواج کند. رسم نیست، باسمه تعالی رسم غلط است. دخترعموها، دختر خاله‌ها…. هنوز در دانشگاه ما کسی ازدواج نکرده. اینها چه دلیلی می‌شود؟

حجت الاسلام قرائتی تصریح کرد: آن کسی که تو را آفریده می‌گوید: سن ازدواج این است. اینطور نیست که ما حالا باسواد هستیم حرف‌هایمان، اینقدر باسوادها کارهای غیر حکیمانه می‌کنند. من گاهی خنده‌ام می‌گیرد، می‌گویم: مدرسه دختر و پسر از هم جداست. راهنمایی‌ها که هنوز شهوت ندارند، از هم جداست. دبیرستانی‌ها که شهوتشان شکوفا می‌شود، آنها هم از هم جداست، دانشجو که شهوتش گر می‌کشد، مختلط است.

آنوقت خنده این است که یک مشت دکتر در یک اتاق نشستند، من از این دکترها خنده‌ام می‌گیرد. اسمش را اسلامی کردن دانشگاه می‌گذارند. دختر و پسر را قاطی هم کردند، در اتاق نشستند موز می‌خورند.

می‌خواهند دانشگاه اسلامی کنند. راست می‌گویید یا دروغ؟ آخر زشت است که آدم خودش را سرکار بگذارد. آدم مردم را سرکار بگذارد بد نیست. این آقایان خودشان، خودشان را سر کار گذاشتند. صبح دخترها بیایند و عصر پسرها بیایند. چه می‌شود؟ مگر یک جاهایی که واقعاً استادش نایاب است، اضطرار است. چه اشکالی دارد. آنوقت دخترها اگر خودشان باشند، می‌توانند چادرشان را هم بردارند، روسری‌شان هم بردارند. لباس مشکی هم لازم نیست بپوشند. لباس سفید بپوشند راحت راحت هم باشند. همه خانم هستند دیگر. چه اشکالی دارد؟

اینکه دختر و پسر را قاطی هم می‌کنیم، بعد در تلویزیون بحث می‌گذارند رابطه دختر و پسر، آقا من راحت به شما بگویم. چون من با کسی رودروایسی ندارم. حرف‌هایم را هم احدی یاد من نداده. همه از قرآن و حدیث است. رابطه دختر و پسر حرام است. یا ساعت اول حرام است یا بعد از چند دقیقه به حرام کشیده می‌شود.

یک کسی می‌گفت: امام خمینی گفته، گفتند: بابا امام خمینی نگفته، گفت: حرف حسابی است بعداً خواهد گفت. یعنی هر حرف حسابی را… به او گفتیم: بابا امام خمینی چنین حرفی نزده است. گفت: حرف حسابی است. بعداً خواهد گفت. حالا او در حق است در باطل هم اینطور است.

حجت الاسلام قرائتی در پایان خاطر نشان کرد: رابطه دختر و پسر حرام است. شوخی هم نداریم. حالا ما خواهر و برادریم. با گفتن خواهر و برادر انسان خواهر و برادر نمی‌شود. ازدواج را باید تلاش کنیم، قوه‌ی قضاییه بخشی از پولهایش، نیروی انتظامی بخشی از پولهایش، قوای مسلح بخشی از پولهایش، دانشگاه بخشی از پولهایش، بسیاری از پولهایی که ما خرج می‌کنیم اگر این مسأله ازدواج را راه بیاندازیم، دو سوم، اینکه می‌گویم حدیث است. حفظ دو سوم دین نسل نو مربوط به شهوت است.

 

مشکل نسل نو ما دو چیز است: غفلت، شهوت.

دوای غفلت نماز است، دوای شهوت همسر است. خلاص!

کسی که تشنه است آب می‌خواهد. حالا راست او برقصید. ممکن است در یک لحظه تشنگی از یادش برود، رقص تو را ببیند. دوباره می‌گوید: آب. باز دوباره یک تمبک می‌زنی، باز می‌گوید: من تشنه هستم. تو برای من تمبک می‌زنی؟! کنسرت و نمی‌دانم فرض کنید که اردو و کامپیوتر و خطاطی و مسابقات و اینها همه تمبک زدن راست تشنه است. ممکن است در یک لحظه این را از تشنگی منصرف کنی اما دوباره برمی‌گردد می‌گوید: تشنه هستم.

استمناء

۷ نظر

 1. خیلی خوب بود اما افسوس و صد افسوس نه هزاران هزار افسوس برای اون پدر و مادرایی که با دخالت دادن دیگران تو زندگیشون و ندونم کاریاشون لگد به بخت دختر یا پسرشون میزنند و همش پول و کار وخونه داشتن و پول زیاد داشتن و پشت وانه داشتن و…. وسط میکشن آخرشم به بچه هاشون میگن ما خوشبختی تو رو میخواهیم!!!!!!!!!
  چه خوشبختی ای؟!

 2. با صلوات برظهور امام زمان (عج)
  شهوت همچون منبع ابی است که هر لحظه اختیارکنی میتوانی شیرش را باز کنی وتا اخر عمر با انسان هست .
  غفلت و شهوت هر دو از نفس انسان نشات دارند لذا نفس همچون شهابی است فروزان که اگر در مقابلش قرار گیری می سوزاندواگر جای خالی دهی رد می شود اما هرگزاز بین نمی رود.
  یاحق

 3. این حرفها همه درست همه هم واقعیت .
  ولی چه فایده که کسی گوش نمیده

 4. ایشان بار اول دوم نیست که چنین بحثی میکنند. ۱۰ و۲۰ مین هم نیست.دغدغه ایشان است و این نشان از آگاهی و علم و خداشناسی و بزرگپنداری ایشان دارد اما چه فایده…
  والدین ادعای دین میکنند و قران را مدام ختم. سر پای درسهایی از قران ایشان هم مینشینند و به تیکه های خنده دار ایشان میخندند و وقتی برنامه تمام شد به پیام بازرگانی ها دل میسپارند….
  ای خدا خودت یاری کن….
  وقتی به ایشان میگویی اگر بخاطر پول اقدام برای ازدواج پسرت نکردی مشرکی طبق آیه صریح قران چهرهشان برمیگردد .
  من نمیدانم ما مسلمانیم؟یا ادای مسلمانی در میاریم؟

 5. سلام حرفای قشنگیه اما چ فایده که توی این زمونه که شهوت از در و دیوار میباره هیچکس به فکر ما جوونا و تباه شدن سرمایمون نیست تازه یه مشت ادم حسود که میبینن دو نفر همدیگرو دوست دارن و میخوان خوشبخت بشن فتنه میکنن و را بطرو منتفی میکنن،اجرشون با خدا،اللهم عجل الولیک الفرج

 6. سلام.شما در وب سایت ما لینک شدید..
  از وب سایتتون خوشم اومد.
  خداقوت و توفیق روز افزون بده بهتون.
  باولی..سیدعلی..یاعلی.

 7. این جمله رو باید با آب طلا قابش کرد برای بعضی ها که ادعای ایمان و مذهبی بودن می کنند

  ” با گفتن خواهر و برادر انسان خواهر و برادر نمی‌شود. ”

  خدا به ما رحم کند …

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


دو + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

نرم افزار جامع قرآنی «ترنم وحی»